Červen 2016

BIOGRAPHY

26. června 2016 v 21:41 | © keshasebert
Kesha Rose Sebert, známější jako Kesha se narodila 1. března 1987, Nashville, Tennessee, USA) je americká zpěvačka a skladatelka. Známou se stala v roce 2009 společnou skladbou s rapperem Flo Rida, později se svým debutovým albem Animal.

Kariéra
Přelom v její kariéře přišel na začátku roku 2009, kdy si jí všiml zpěvák a producent Flo Rida a natočil s ní společnou píseň "Right Round". Poté se jí podařilo získat smlouvu se společností RCA Records, kde začala ihned nahrávat svoji první desku. Debutový singl "Tik Tok" byl dostupný již v srpnu 2009. Rádia ho začala hrát v říjnu téhož roku. Mezi tím Kesha stihla n
apsat píseň pro Miley Cyrus, vystoupit po boku skupiny 3OH!3 a nazpívat duet s Pitbullem a Taio Cruzem.

Singl "Tik Tok" se na vrcholu hitparády jako první objevil na Novém Zélandu. Následovalo pokoření hitparád v dalších zemích - Kanadě, Austrálii a Norsku. Na sklonku roku 2009 se "Tik Tok" vyhoupl na první místo i v americké hitparádě Billboard. Digitální prodej v USA dosáhl takové výše, že se stal novým rekordem pro sólovou zpěvačku. 5. ledna 2010 vyšlo v USA debutové album Animal. V prvním týdnu se ho prodalo přes 150 000 kusů, což si také vysloužilo první místo v hitparádě Billboard. Kesha vydala své druhé album Warrior, které vyšlo v roce 2012 a vydala z něho hity Die Young nebo Crazy Kids. 18. července 2013 poprvé vystoupila v České republice v rámci svého třetího světového "Warrior Tour".

♦ Soud s producentem Dr. Lukem
Keshin patron doposud byl Dr. Luke, který ji v jejích 18 let přivedl z Tennessee do Los Angeles. V říjnu 2014 Kesha podala žalobu na Dr. Lukea a obviňuje jej z toho, že ji "sexuálně, fyzicky, verbálně a emocionálně zneužíval do bodu, kdy téměř přišla o život (…) aby podlomil její sebevědomí, obraz a hodnotu sebe sama tak, aby získal kompletní kontrolu nad jejím životem". O týden později ale svědčila pod přísahou, že jí Dr. Luke "nikdy neublížil". V únoru 2016 Manhattanský nejvyšší soud rozhodl ve prospěch producenta, že Kesha musí buď vydat dalších šest alb s Dr. Lukem nebo ukončit kariéru.


True Colors ft. Zedd (Audio)

26. června 2016 v 21:26 | © keshasebert |  Videos